Inwestea Konsultea Wschod24 Afryka24 Pe24
Forum psz.pl
Witamy, Gość
Proszę Login albo Zarejestruj.
Zapomniałeś hasło?
O:Apel! (1 wejść)
Na dół Odpowiedz Ulubione: 0
TEMAT: O:Apel!
#52871
żołnierz85 (Użytkownik)
Świeży forumowicz
Posty: 2
graphgraph
Użytkownik offline Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Apel! 2010/03/26 00:31 Oklaski: 0  
Witam. Pracuje w 12 BZ. Ktoś kto wymyślił przeniesienie tych ludzi poza Szczecin mówiąc ładnie nie myśli ! Ktoś kto chce przenieść tylu ludzi nie pomyślał chociaż przez chwile o żołnierzach którzy mają po pierwsze rodziny których żony mają prace, których dzieci mają szkołę, o żołnierzach którzy spłacają kredyty na mieszkanie które mają biorąc z myślą że założą rodzinę ! Nie pomyślał ten ktoś o st.szer. którzy licząc się z tym ,że mogą odejść po 12 latach do cywila po misjach (lub bez misji) mają kredyt na mieszkanie i teraz spłacają go. Nie pomyślał ktoś o żołnierzach, dobrych żołnierzach, wyszkolonych których znam i wiem ,że odejdą bo nie pozwolą na to żeby ich rodziny zostały przeniesione gdziekolwiek poza miasto Szczecin. Wiem co w tej chwili dzieje się na jednostce bo tam pracuje wiem ile ludzi boi się ,że będzie musiało odejść z pracy która kochają. Profesjonalizacja naszej armii nie przebiega w dobrą stronę. Chociaż pan Klich mówi ,że,,wszystko jest zgodnie z planem". Chciałbym żeby pan Klich chociaż na chwile ubrał mundur i popracował miedzy żołnierzami. Chciałbym wspomnieć jeszcze o propagandzie , która miała miejsce w 2008r. ,,Zostań żołnierzem zawodowym..." , ,,Zostań starszym szeregowym..." itp. Wszystko pięknie na plakatach, wszystko pięknie w TV na reklamach, na bilbordach ,a jak jest na prawdę ? A na prawdę jest tak ,że st.szer bo o nich chciałbym napisać może w naszej armii służyć 12 lat. Po 12 latach taki żołnierz zostaje wyrzucony (bo tak to należy ująć). Żołnierz który przez 12 lat został utrzymywany, na którego szkolenie wydano nie małe pieniądze zostaje zwolniony do cywila. Co ma zrobić taki człowiek który traci prace w różnych wiekach od 35 do 46 lat ? Gdzie pójdzie ? Są takie przypadki uwierzcie mi, że są. I to nasz rząd sam produkuje bezrobocie. To jest jakaś paranoja ktoś powinien zrobić z tym porządek. Ktoś powinien w końcu zająć się sprawami które prowadzą do tego, że nasze wojsko nigdy nie zostanie profesjonalne , nigdy Polska nie zapewni godnego życia żołnierza mówię tu o najniższym szczeblu czyli o st.szer. Bo tych żołnierzy mi najbardziej szkoda i mówię im codziennie w pracy ,żeby rezygnowali z pracy jako st.szer. bo szkoda ich życia , szkoda żeby nagle się obudzili po 12 latach i zostali bez niczego.

Chciałbym zakończyć słowami które widnieją na placu apelowym 12BZ pod pomnikiem J.Hellera "W WAS JEST POLSKA" to do naszego rządu!
  Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
#53348
Arkaszka (Gość)
Młodszy forumowicz
Posty: 6
graphgraph
Użytkownik offline Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
O:Apel! 2010/11/01 18:29 Oklaski: 0  
Rozumiem twoje rozżalenie, ale zostajac żołnierzem człowiek decyduje sie na służbę 24h w dowolnym zakątku Polski, a nie ciepła posadkę z pracą od 8 do 16. Ciężko żeby armia dostosowywała sie do twoich potrzeb mieszkaniowych. Wojsko to nie zabawa w piaskownicy
  Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Do góry Odpowiedz
Powered by FireBoardPobierz nagłówki ostatnich postów.