Rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich poprzez fundusz inwestycyjny Mubadala Development Co. kupił za 622 miliony dolarów 8,1 proc. udziałów firmy AMD (Advanced Micro Devices), drugiego na świecie producenta procesorów.
Amerykański producent odzieży GAP obiecał, iż podejmie działania przeciw wykorzystywaniu dziecięcej siły roboczej. Wiadomość ta nadeszła, gdy okazało się, że jeden z indyjskich podwykonawców firmy zatrudnia nieletnich nawet w wieku 10 lat.

Dostawcy kart kredytowych w Wielkiej Brytanii zdecydowali się obniżyć limity zaciągania pożyczek, chcąc chronić się przed nieściągalnymi długami.
Przyszły rok przyniesie koniec boomu na brytyjskim rynku nieruchomości. Zdaniem ekspertów oczekiwane osłabienie wzrostu cen sprawi, że rok 2008 będzie najgorszym od ponad dziesięciu lat.
Od wtorku (13.11) protestują dokerzy grupy „Port morski Sankt Petersburg”, domagając się podwyżek płac. Strajk ok. 1500 pracowników portu sprawił, iż kolejce do rozładunku czeka prawie 30 statków. Na strajku ucierpiały już firmy z przemysłu metalurgicznego.

Drożejąca żywność doprowadziła do najwyższego poziomu inflacji w Chinach od ponad dekady. Oczekiwania przed ostatecznymi danymi mobilizują bank centralny do kontynuacji ochładzania gospodarki.
Państwa należące do strefy euro odnotowały w trzecim kwartale 2007 roku szybki wzrost PKB. W znacznej mierze przyczyniły się do tego ponadprzeciętne wyniki gospodarek Niemiec, Francji i Hiszpanii.
Rząd brytyjski opublikował w poniedziałek (12.11) raport „2007 R&D Scoreboard”, z którego wynika, że światowym liderem zwiększającym swoje nakłady na Badania i Rozwój (B+R) są niezmiennie Stany Zjednoczone.
Komisja Europejska liczy się ze znacznie wolniejszym wzrostem gospodarczym w 27 państwach członkowskich w 2008 r. Powodem do obaw jest kryzys na rynkach finansowych i rekordowo wysoka cena ropy. Do tego dochodzi ostra korekta na rynku nieruchomości.