
O mnie
Informacje podstawowe
-
Płeć
Informacje kontaktowe
-
Miasto
Znajomość języków obcych
-
Biegle
angielski
francuski
Zainteresowania
-
Regiony
Europa -
Gospodarka
Energetyka -
Sprawy międzynarodowe
Bezpieczeństwo -
Inne zainteresowania
polityka regionalna, polityka miejska
Wykształcenie
-
Szkoła / Uczelnia
-
Kierunek
-
Studia
-
Od
19/08/2008 -
Do
10/01/2009 -
Szkoła / Uczelnia
-
Kierunek
-
Studia
-
Od
05/10/2006 -
Do
01/08/2011 -
Szkoła / Uczelnia
-
Kierunek
-
Studia
-
Od
01/10/2011 -
Szkoła / Uczelnia
-
Kierunek
-
Studia
-
Od
01/10/2011
Doświadczenie
-
Stanowisko
-
Nazwa organizacji
-
Branże
Polityka -
Od
14/01/2010 -
Do
10/06/2010 -
Opis dodatkowy
W ramach stażu w Regionalnym Biurze Województwa łódzkiego, sekcji Miasta Łodzi, miałam możliwość aktywnego uczestnictwa w różnego rodzaju konferencjach, debatach i panelach dyskusyjnych poświęconych tematyce unijnej. Poza tym brałam udział w wielu wydarzeniach oraz konferencjach mających na celu promocję Miasta Łodzi. Uczestniczyłam w posiedzeniach i konferencjach odbywających się w Komitecie Regionów, Komisji Europejskiej, Parlamencie Europejskim, Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej oraz w polskich i międzynarodowych biurach regionalnych.
Aktywnie brałam udział w organizacji konferencji organizowanej przez Regionalne Biuro Województwa łódzkiego w Komitecie Regionów poświęconej tematyce rewitalizacji ośrodków miejskich – „Rewitalizacja miast - klucz do sukcesu”. W której udział wzięli m.in. pełniący funkcje prezydenta Łodzi Tomasz Sadzyński i dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta Łodzi – Tomasz Bartosiak (Biuro Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą) i Jacek Zieliński (Biuro Partnerstwa i Funduszy).
W ramach konferencji zaprezentowano najlepsze projekty z poszczególnych regionów. Plany rewitalizacyjnych zabytkowej elektrowni EC1 prezentował Paweł Żuromski – kierownik projektu rewitalizacji obiektu. Prelegentami byli wybitni specjaliści z dziedziny polityki miejskiej min. poseł do Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht, założyciel intergrupy parlamentarnej ds. miast pod nazwą Urban.
-
Stanowisko
-
Nazwa organizacji
-
Branże
Polityka -
Od
31/01/2011 -
Do
30/03/2011 -
Opis dodatkowy
Moja praca na stanowisku stażysty polegała między innymi na uczestnictwie oraz przygotowywaniu sprawozdań z obrad Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych, Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia, Komisji Kultury i Edukacji, Delegacji: do spraw stosunków z państwami Ameryki Środkowej, do Euro - Latynoamerykańskiego Zgromadzenia Parlamentarnego.
W ramach stażu współtworzyłam zapytania poselskie do Komisji Europejskiej dotyczące:
• European Disability Act - dokument ma na celu zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do dóbr, usług i publicznej infrastruktury poprzez rozwój odpowiednich standardów.
• Parytetów dla kobiet w biznesie oraz działań Komisji Europejskiej ukierunkowanych na zniesienie blokad stających na drodze kobiet do awansu na wyższe stanowiska.
Przygotowywałam materiały do artykułu opublikowanego w miesięczniku – Monitor Unii Europejskiej. Publikacja dotyczyła wpływu powstania Paktu dla konkurencyjności na kraje członkowskiej Unii Europejskiej.
Opracowywałam materiały, które były publikowane na oficjalnej stronie Pani Poseł, dotyczące między innymi :
• Forum Unia Europejska – Ukraina, w którym uczestniczył Aleksander Kwaśniewski. Debata była poświęcona rosnącej roli Ukrainy na arenie międzynarodowej oraz integracji narodu ukraińskiego z Unią Europejską,
• debaty w ramach Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia, w której uczestniczyła wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i komisarz ds. sprawiedliwości Viviane Reding,
• obchodów związanych z Międzynarodowym Dniem Kobiet, dyskusji na temat pozycji kobiet w unijnej polityce, w których udział wzięli między innymi – przewodniczący PE Jerzy Buzek, była prezydent Irlandii Mary Robinson, była przewodnicząca PE Nicole Fontaine, eurodeputowani oraz przedstawiciele parlamentów krajowych.
Miałam możliwość obserwacji prac nad wprowadzeniem poprawek do raportów oraz opinii. Do moich zadań jako stażysty należało również przygotowywanie merytorycznych materiałów dotyczących:
• problematyki samotnych kobiet,
• rodzin zastępczych w krajach Unii Europejskiej,
• programu Grundtvig, dotyczącego szeroko rozumianej edukacji ogólnej (niezawodowej) osób dorosłych,
• inicjatywy G.E.P.E.T.T.O. - Garde d’Enfants Pour l’Equilibre Temps professionnel et son Organisation du Temps familial - programu opieki skierowanego do dzieci poniżej trzynastego roku życia,
• Dyrektywy Access to goods and services,
• polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
W ramach stażu w Parlamencie Europejskim kontynuowałam moją pracę naukową dotyczącą tematyki unijnej, zbierałam materiały do pracy magisterskiej. Uczestniczyłam w spotkaniach grup parlamentarnych, konferencjach
i debatach, których tematyka powiązana była z moimi zainteresowaniami – polityką zagraniczną i bezpieczeństwa UE, polityką regionalną, wykorzystywaniem funduszy unijnych przez państwa członkowskie. Poza tym przybywając w tak międzynarodowym środowisku miałam możliwość rozwinąć moje umiejętności językowe.
- Użytkownik od:
- Środa, 31 sierpień 2011 10:17
- Ostatnio online:
- 9 lat