Inwestea Konsultea Wschod24 Afryka24 Pe24
Strona główna
Sikorski: Nowa administracja USA nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji ws. tarczy Drukuj Email
( 0 głosów)




IAR   
05.04.2009.

Radosław Sikorski powiedział, że nowa administracja Stanów Zjednoczonych nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie tarczy antyrakietowej. Szef polskiego MSZ mówił po zakończeniu szczytu w Pradze, że nie spodziewa się też amerykańskiej deklaracji na ten temat w najbliższym czasie.

REKLAMA

ImageRadosław Sikorski wyjaśnił, że Waszyngton prowadzi teraz negocjacje z Rosją i ma to znaczenie dla dalszego rozwoju projektu tarczy antyrakietowej. Szef polskiego MSZ powiedział, że stanowisko naszego rządu w tej sprawie jest niezmienne - chcemy realizacji umowy w sprawie tarczy antyrakietowej i instalacji w Polsce garnizonu z rakietami Patriot.

Polski minister spraw zagranicznych spotkał się w Pradze z amerykańską sekretarz stanu. Poinformował, że Hillary Clinton przychylnie oceniła projekt Partnerstwa Wschodniego i uważa, że Polska odgrywa ważną rolę w jego realizacji.

 

Drukuj Email
 
Powiązane tagi:

Panstwa:  Stany Zjednoczone   Polska  
Inne:  Tarcza Antyrakietowa  
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...
Imię (wymagane)
Komentarz
Zaloguj lub zarejestruj się aby móc dodawać komentarze.

W trakcie nieformalnego spotkania Rady Europejskiej w Brukseli (23.05) przywódcy państw UE nie znaleźli porozumienia w sprawie środków koniecznych do osiągnięcia wzrostu gospodarczego w Europie.
więcej...
Unia Europejska zaskarżyła Argentynę przed Światową Organizacją Handlu (WTO), zarzucając krajowi z Ameryki Południowej stosowanie niedozwolonych ograniczeń w imporcie.
więcej...
Fala kryzysu finansowego, która w 2009 roku przelała się ze Stanów Zjednoczonych na kontynent europejski uderzyła w najsłabsze punkty gospodarek państw Unii Europejskiej, pogarszając sytuację w sektorze bankowym i/lub powodując zadłużenie finansów publicznych ponad progi...
więcej...
 AnalizySystemy polityczne  Imigracja  Cywilizacje  Konflikty  Ekologia  Terroryzm  Polityka zagraniczna  Dyplomacja  Emigracja  Separatyzm  Stosunki międzynarodowe 
 GospodarkaWaluty  Ropa naftowa  Sektor bankowy  Giełdy  Rynek pracy  Nieruchomości  Surowce  Gaz ziemny  Media  Technologie  Przemysł samochodowy 
 OrganizacjeNATO  OBWE  OPEC  ONZ  Al-Kaida  G-20  MFW  WNP  ASEAN  WTO 
 PaństwaNiemcy  Francja  Izrael  USA  Wielka Brytania  Indie  Chiny  Rosja  Irlandia  Ukraina  Turcja  Hiszpania  Brazylia  Iran  Sudan  Włochy  Afganistan  Gruzja  Informacje dla wyjeżdżających 
 Po godzinachRecenzje  Film  Wywiady  Książka 
 RegionyUnia Europejska  Bałkany  Afryka  Bliski Wschód  Daleki Wschód  Kaukaz  Azja  Darfur  Krym  Kaszmir 
 StylSavoir vivre 
 Unia EuropejskaSłownik UE  Komisja  Prezydencja  Strefa Euro  Traktat lizboński  Strefa Schengen  Partnerstwo Wschodnie  Europejska Polityka Sąsiedztwa 
Zaloguj sie
         
     
SERWIS SPECJALNY
Dyplomacja_specjalny