Inwestea Konsultea Wschod24 Afryka24 Pe24
Strona główna
Lunch z Buffettem sprzedany za 1,7 miliona dolarów Drukuj Email
( 0 głosów)




Filip Topolewski   
27.06.2009.
Lunch z miliarderem Warrenem Buffetem został sprzedany za 1,68 miliona na charytatywnej aukcji prowadzonej na portalu Ebay. W zeszłym roku lunch wylicytowano na 2,1 miliona dolarów. Zwycięzca pozostał anonimowy. Środki z aukcji przekazane zostaną na organizacje charytatywną w San Francisco.
REKLAMA

Image
Warren Buffett
W aukcji wzięło udział 10 licytujących. Wszystkie pieniądze przekazane zostaną Fundacji Glide, gdzie ostatnia żona Buffetta była woluntariuszką. W ciągu dziesięciu lat od wprowadzenie pomysłu na aukcję Fundacja Glide otrzymała w ten sposób blisko 6 milionów dolarów. Fundacja wykorzystuje e środki do niesienia pomocy osobom potrzebującym.

Zwycięzca aukcji i siedmiu znajomych Buffetta zjedzą wspólnie lunch, mając możliwość zadawania pytań jednemu z najsłynniejszych i najbogatszych inwestorów na świecie. Lunch ma miejsce zwykle około rok po aukcji.

24 czerwca Buffet, właściciel Berkshire Hathaway, spotkał się ze zwycięzcą poprzedniej aukcji Zhao Danyang, menedżerem funduszu inwestycyjnego z Hong – Kongu, w restauracji Smith & Wollensky na Manhattanie.

Zhao powiedział, że przepytywał Buffetta przez trzy godziny w kwestiach ryków towarowych, znaczenia zarządzania korporacją i roli banków centralnych w stabilizacji kursów walutowych.

Przed lunchem z Zhao Buffett powiedział dziennikarzom, że stopa bezrobocia w USA może wzrosnąć do 10 procent i kraj może potrzebować drugiego pakietu stymulującego.

Na podstawie: bloomberg.com, Reuters.com

Drukuj Email
 
Powiązane tagi:

Osoby:  Warren Buffett  
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...
Imię (wymagane)
Komentarz
Zaloguj lub zarejestruj się aby móc dodawać komentarze.

W trakcie nieformalnego spotkania Rady Europejskiej w Brukseli (23.05) przywódcy państw UE nie znaleźli porozumienia w sprawie środków koniecznych do osiągnięcia wzrostu gospodarczego w Europie.
więcej...
Unia Europejska zaskarżyła Argentynę przed Światową Organizacją Handlu (WTO), zarzucając krajowi z Ameryki Południowej stosowanie niedozwolonych ograniczeń w imporcie.
więcej...
Fala kryzysu finansowego, która w 2009 roku przelała się ze Stanów Zjednoczonych na kontynent europejski uderzyła w najsłabsze punkty gospodarek państw Unii Europejskiej, pogarszając sytuację w sektorze bankowym i/lub powodując zadłużenie finansów publicznych ponad progi...
więcej...
 AnalizySystemy polityczne  Imigracja  Cywilizacje  Konflikty  Ekologia  Terroryzm  Polityka zagraniczna  Dyplomacja  Emigracja  Separatyzm  Stosunki międzynarodowe 
 GospodarkaWaluty  Ropa naftowa  Sektor bankowy  Giełdy  Rynek pracy  Nieruchomości  Surowce  Gaz ziemny  Media  Technologie  Przemysł samochodowy 
 OrganizacjeNATO  OBWE  OPEC  ONZ  Al-Kaida  G-20  MFW  WNP  ASEAN  WTO 
 PaństwaNiemcy  Francja  Izrael  USA  Wielka Brytania  Indie  Chiny  Rosja  Irlandia  Ukraina  Turcja  Hiszpania  Brazylia  Iran  Sudan  Włochy  Afganistan  Gruzja  Informacje dla wyjeżdżających 
 Po godzinachRecenzje  Film  Wywiady  Książka 
 RegionyUnia Europejska  Bałkany  Afryka  Bliski Wschód  Daleki Wschód  Kaukaz  Azja  Darfur  Krym  Kaszmir 
 StylSavoir vivre 
 Unia EuropejskaSłownik UE  Komisja  Prezydencja  Strefa Euro  Traktat lizboński  Strefa Schengen  Partnerstwo Wschodnie  Europejska Polityka Sąsiedztwa 
Zaloguj sie
         
     
SERWIS SPECJALNY
Dyplomacja_specjalny