Inwestea Konsultea Wschod24 Afryka24 Pe24
Strona główna
Wzrosty na Wall Street pomimo rozczarowującego raportu Fed Drukuj Email
( 0 głosów)




Michał Fronc, DM TMS Brokers S.A.   
10.09.2009.

 Sample Image

Wczorajszą sesję na Wall Street główne indeksy rozpoczęły od wzrostów, jednak po publikacji raportu Fed, zwanego Beżową Księgą na giełdach zagościły krótkotrwałe spadki, co ostatecznie nie przeszkodziło w zakończeniu dnia na plusie. Indeks Dow Jones wzrósł o 0,53%, S&P 500 0,78%, a technologiczny Nasdaq zyskał 1,11%. Według raportu Fed amerykańska gospodarka w dalszym ciągu pozostanie osłabiona głównie z powodu wysokiego bezrobocia. Opinia ta stoi w sprzeczności z dość powszechnym ostatnio poglądem, że gospodarka USA ma recesje za sobą i wchodzi na ścieżkę wzrostu. Wśród spółek najsilniej zyskujących na wartości znalazły się walory Starbucks (4,64%) oraz eBay (3,89%). Wzrost odnotowała także spółka Generla Electric (2,55%), po tym jak Goldman Sachs podniósł swoją rekomendacje dla walorów tej spółki. Z kolei najsilniej na wartości z indeksu Dow Jones straciły walory McDonald’s (-2,01%).

REKLAMA

Dzisiejszą sesję większość giełd azjatyckich zakończyła na plusie. Tokijski indeks Nikkei 225 wzrósł o 1,95%, wspierany przez napływ kapitału zagranicznego wraz z rosnącym apetytem na ryzyko. Koreański indeks KOSPI wzrósł natomiast o 2,3%, ciągnięty w górę przez akcje banków oraz stoczni. Z kolei decyzja banku centralnego Korei o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie okazała się zgodna z oczekiwaniami i nie wywarła istotnego wpływu na notowania giełdowe.

Po słabym początku wczorajszej sesji w Europie, giełdy Starego Kontynentu zakończyły jednak dzień w większości na plusie. Najsilniej na wartości zyskiwały akcje banków, wśród nich liderem wzrostów były walory Commerzbanku (+11,6%). Sentyment inwestycyjny został także poprawiony przez informacje o rosnącej aktywności z zakresu fuzji i przejęć. Dzisiejszą sesję główne indeksy w Europie rozpoczęły od wzrostów. W okolicach godziny 11.00 niemiecki indeks DAX zyskiwał na wartości 0,54%, a brytyjski FTSE 250 zwyżkował o 0,62%.

 

Drukuj Email
 
Powiązane tagi:
  
Gospodarka:  Giełdy   Dow Jones   Indeks DAX   Wall Street   Indeks Nikkei 225   Indeks Nasdaq   Indeks FTSE 250  
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...
Imię (wymagane)
Komentarz
Zaloguj lub zarejestruj się aby móc dodawać komentarze.

W trakcie nieformalnego spotkania Rady Europejskiej w Brukseli (23.05) przywódcy państw UE nie znaleźli porozumienia w sprawie środków koniecznych do osiągnięcia wzrostu gospodarczego w Europie.
więcej...
Unia Europejska zaskarżyła Argentynę przed Światową Organizacją Handlu (WTO), zarzucając krajowi z Ameryki Południowej stosowanie niedozwolonych ograniczeń w imporcie.
więcej...
Fala kryzysu finansowego, która w 2009 roku przelała się ze Stanów Zjednoczonych na kontynent europejski uderzyła w najsłabsze punkty gospodarek państw Unii Europejskiej, pogarszając sytuację w sektorze bankowym i/lub powodując zadłużenie finansów publicznych ponad progi...
więcej...
 AnalizySystemy polityczne  Imigracja  Cywilizacje  Konflikty  Ekologia  Terroryzm  Polityka zagraniczna  Dyplomacja  Emigracja  Separatyzm  Stosunki międzynarodowe 
 GospodarkaWaluty  Ropa naftowa  Sektor bankowy  Giełdy  Rynek pracy  Nieruchomości  Surowce  Gaz ziemny  Media  Technologie  Przemysł samochodowy 
 OrganizacjeNATO  OBWE  OPEC  ONZ  Al-Kaida  G-20  MFW  WNP  ASEAN  WTO 
 PaństwaNiemcy  Francja  Izrael  USA  Wielka Brytania  Indie  Chiny  Rosja  Irlandia  Ukraina  Turcja  Hiszpania  Brazylia  Iran  Sudan  Włochy  Afganistan  Gruzja  Informacje dla wyjeżdżających 
 Po godzinachRecenzje  Film  Wywiady  Książka 
 RegionyUnia Europejska  Bałkany  Afryka  Bliski Wschód  Daleki Wschód  Kaukaz  Azja  Darfur  Krym  Kaszmir 
 StylSavoir vivre 
 Unia EuropejskaSłownik UE  Komisja  Prezydencja  Strefa Euro  Traktat lizboński  Strefa Schengen  Partnerstwo Wschodnie  Europejska Polityka Sąsiedztwa 
Zaloguj sie
         
     
SERWIS SPECJALNY
Dyplomacja_specjalny