Inwestea Konsultea Wschod24 Afryka24 Pe24
Izrael: Osadnicy żydowscy podpalili meczet Drukuj Email
( 0 głosów)




IAR   
13.12.2009.
Izraelska armia na Zachodnim Brzegu została postawiona w stan gotowości
REKLAMA
ImagePoszukuje osadników żydowskich, którzy w piątek zdemolowali i podpalili meczet w wiosce Josuf w okolicach Nablusu. Próbuje też nie dopuścić do starć między osadnikami i Palestyńczykami. Władze Autonomii Palestyńskiej i Stany Zjednoczone potępiły atak.
Armia na razie nie zatrzymała podejrzanych o zdemolowanie meczetu. W Nablusie i w jego okolicach rozmieściła natomiast funkcjonariuszy, którzy mają pilnować, aby nie doszło do walk między Palestyńczykami i osadnikami.

Ekstremiści żydowscy wtargnęli do meczetu w piątek rano przed modlitwami. Doszczętnie zdemolowali światynię. Spalili dywany i księgi Koranu.
Izraelskie władze uznały atak za prowokację, która może doprowadzić do niepotrzebnych spięć na Zachodnim Brzegu. Paletyńskie zaapelowały zaś do Tel Awiwu, aby - jak to ujęto - "coś zrobił z bandą dzikusów, która bezkarnie hula po arabskich terytoriach".

Izraelska organizacja praw człowieka B'Tselem twierdzi, że armia nie robi wystarczająco dużo, aby bronić Palestyńczyków. Ekstremiści żydowscy od wielu miesięcy atakują Arabów w odwecie za decyzje rządu o likwidacji małych nielegalnych osiedli i wstrzymaniu osadnictwa na 10 miesięcy. Biją ich, podpalają i wycinają sady oliwne oraz niszczą mienie.
Drukuj Email
 
Powiązane tagi:

Panstwa:  Państwo Izraela   Autonomia Palestyńska  
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...
Imię (wymagane)
Komentarz
Zaloguj lub zarejestruj się aby móc dodawać komentarze.

Jednostki Wojska Polskiego będą realizować szereg zadań w czasie Mistrzostw Europy w Piłće Nożnej Euro 2012.
więcej...
Wartość chińskiego eksportu spadła w styczniu, był to pierwszy spadek eksportu od ponad dwóch lat.  Wzbudziło to obawy chińskiego rządu co do wpływu globalnego spowolnienia gospodarczego na rozwój gospodarki kraju.
więcej...
Według najnowszego sondażu w wyborach na prezydenta Republiki w drugiej turze zwyciężyłby François Hollande z wynikiem 58% nad Nicolasem Sarkozym (42%). Co zaskakujące, największy rywal Hollande’a nie potwierdził zamiaru ubiegania się o reelekcję. Zdaniem ekspertów nastąpi to...
więcej...
 AnalizySystemy polityczne  Imigracja  Cywilizacje  Konflikty  Ekologia  Terroryzm  Polityka zagraniczna  Dyplomacja  Emigracja  Separatyzm  Stosunki międzynarodowe 
 GospodarkaWaluty  Ropa naftowa  Sektor bankowy  Giełdy  Rynek pracy  Nieruchomości  Surowce  Gaz ziemny  Media  Technologie  Przemysł samochodowy 
 OrganizacjeNATO  OBWE  OPEC  ONZ  Al-Kaida  G-20  MFW  WNP  ASEAN  WTO 
 PaństwaNiemcy  Francja  Izrael  USA  Wielka Brytania  Indie  Chiny  Rosja  Irlandia  Ukraina  Turcja  Hiszpania  Brazylia  Iran  Sudan  Włochy  Afganistan  Gruzja  Informacje dla wyjeżdżających 
 Po godzinachRecenzje  Film  Wywiady  Książka 
 RegionyUnia Europejska  Bałkany  Afryka  Bliski Wschód  Daleki Wschód  Kaukaz  Azja  Darfur  Krym  Kaszmir 
 StylSavoir vivre 
 Unia EuropejskaSłownik UE  Komisja  Prezydencja  Strefa Euro  Traktat lizboński  Strefa Schengen  Partnerstwo Wschodnie  Europejska Polityka Sąsiedztwa 
Zaloguj sie
         
     
SERWIS SPECJALNY
Dyplomacja_specjalny