Inwestea Konsultea Wschod24 Afryka24 Pe24
Strona główna
Korupcja największą przeszkodą Izraela na drodze do OECD Drukuj Email
( 0 głosów)




IAR   
19.01.2010.

Największa przeszkodą na drodze Izraela do członkostwa w OECD jest korupcja. Raport na ten temat przedstawi podczas wizyty w Tel Avivie sekretarz generalny Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Angel Gurria składa dwudniową wizytę w Izraelu. Państwo żydowskie ma zostać członkiem OECD w maju tego roku.

REKLAMA

ImageSekretarz generalny OECD przekaże izraelskim władzom dwa raporty dotyczące macro-ekonomii i zatrudnienia. Ze wstępnych informacji wynika, że Izrael spełnia wiekszość warunków związanych z rynkiem finansowym, technologią i innowacją oraz inwestycjami.

Musi natomiast skuteczniej chronić własność intelektualną, walczyć z korupcją i wdrażać podpisaną przez siebie Konwencję o zwalczaniu przekupstawa zagranicznych pracowników publicznych w międzynarodowych transakcjach handlowych. OECD krytykuje cenzurę wojskową, za to że chroni firmy powiązane z przemysłem zbrojeniowym i uniemożliwia mediom informowanie społeczeństwa o korupcji w tym sektorze.

Sekretarz generalny OECD w ciągu dwóch dni spotka się z premierem i ministrami. Zaraz po przylocie rozmawiał z prezydentem. Zdaniem Szymona Peresa członkostwo w OECD zmieni wizerunek Izraela na świecie, bo kraj ten pokaże swoje osiągnięcia w dziedzinie technologii i innowacji.

Drukuj Email
 
Powiązane tagi:

Organizacje:  OECD Organizacja Współpracy Gspodarczej i Rozwoju  
Panstwa:  Państwo Izraela  
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...
Imię (wymagane)
Komentarz
Zaloguj lub zarejestruj się aby móc dodawać komentarze.

Jednostki Wojska Polskiego będą realizować szereg zadań w czasie Mistrzostw Europy w Piłće Nożnej Euro 2012.
więcej...
Wartość chińskiego eksportu spadła w styczniu, był to pierwszy spadek eksportu od ponad dwóch lat.  Wzbudziło to obawy chińskiego rządu co do wpływu globalnego spowolnienia gospodarczego na rozwój gospodarki kraju.
więcej...
Nie bez przyczyny Zbigniew Brzeziński w swej „Wielkiej szachownicy” obok Niemiec, Francji i Rosji umieścił właśnie Chiny i Indie jako państwa prowadzące wielowymiarową politykę. Chiński tygrys i indyjski słoń śmiało wyrażają swoje cele. Czy możliwa jest zatem współpraca między...
więcej...
 AnalizySystemy polityczne  Imigracja  Cywilizacje  Konflikty  Ekologia  Terroryzm  Polityka zagraniczna  Dyplomacja  Emigracja  Separatyzm  Stosunki międzynarodowe 
 GospodarkaWaluty  Ropa naftowa  Sektor bankowy  Giełdy  Rynek pracy  Nieruchomości  Surowce  Gaz ziemny  Media  Technologie  Przemysł samochodowy 
 OrganizacjeNATO  OBWE  OPEC  ONZ  Al-Kaida  G-20  MFW  WNP  ASEAN  WTO 
 PaństwaNiemcy  Francja  Izrael  USA  Wielka Brytania  Indie  Chiny  Rosja  Irlandia  Ukraina  Turcja  Hiszpania  Brazylia  Iran  Sudan  Włochy  Afganistan  Gruzja  Informacje dla wyjeżdżających 
 Po godzinachRecenzje  Film  Wywiady  Książka 
 RegionyUnia Europejska  Bałkany  Afryka  Bliski Wschód  Daleki Wschód  Kaukaz  Azja  Darfur  Krym  Kaszmir 
 StylSavoir vivre 
 Unia EuropejskaSłownik UE  Komisja  Prezydencja  Strefa Euro  Traktat lizboński  Strefa Schengen  Partnerstwo Wschodnie  Europejska Polityka Sąsiedztwa 
Zaloguj sie
         
     
SERWIS SPECJALNY
Dyplomacja_specjalny