Inwestea Konsultea Wschod24 Afryka24 Pe24
Ponad 800 chińskich bukmacherów zostało aresztowanych Drukuj Email
( 1 głos)




IAR   
09.07.2010.
Ponad 810 fanów piłki nożnej i mocnych wrażeń, trafiło do chińskich aresztów w czasie Mundialu - podało Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego Chin. Osoby te zajmowały się nielegalnym w Państwie Środka hazardem związanym z typowaniem wyników meczów piłkarskich.
REKLAMA
ImagePośród aresztowanych są także obcokrajowcy - m.in. obywatele Filipin i Malezji, a także mieszkańcy Tajwanu, Hongkongu i Makau.
 
Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego poinformowało, że od 11 czerwca do 5 lipca chińska policja na terenie całego kraju rozbiła ponad 600 grup zajmujących się hazardem w sieci. Skonfiskowano równowartość 7 mln dolarów w chińskiej walucie.
 
Hazard znany był w Chinach już ponad 2000 lat przed naszą erą. W komunistycznych Chinach jest nielegalny i surowo karany. Mimo to, w ostatnich latach chińskie media wilokrotnie informowały o ujawnieniu nielegalnych domów gry i zakładów bukmacherskich, które działały za przyzwoleniem skorumpowanych urzędników.
 
Jedynym miejscem na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej, w którym legalnie działają kasyna jest Makau. Była portugalska kolonia powróciła do Chin w 1999 roku.
Drukuj Email
 
Powiązane tagi:

Panstwa:  Chiny - Chińska Republika Ludowa   Tajwan   Malezja  
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...
Imię (wymagane)
Komentarz
Zaloguj lub zarejestruj się aby móc dodawać komentarze.

Islamska opozycja zdobyła 34 z 50 miejsc w wyborach do kuwejckiego parlamentu. Wybory rozpisano w efekcie grudniowych protestów społecznych.
więcej...
Komisja Europejska (KE), poinformowała w piątek (03.02) o ograniczeniu dostaw gazu przez rosyjski Gazprom. Powodem są mrozy jakie utrzymują się w na wschodzie Europy. Niemieckie koncerny E.ON i RWE skarżą się, że podaż gazu może spaść nawet o 30 proc.
więcej...
Mądrzy ludzie powiadają, że krowa która dużo ryczy mało mleka daje. Od kilku tygodni przysłowie to można rozważać analizując zmiany na ukraińskiej scenie politycznej, zarówno te zapowiadane, jak i te, które już zostały przeprowadzone.
więcej...
 AnalizySystemy polityczne  Imigracja  Cywilizacje  Konflikty  Ekologia  Terroryzm  Polityka zagraniczna  Dyplomacja  Emigracja  Separatyzm  Stosunki międzynarodowe 
 GospodarkaWaluty  Ropa naftowa  Sektor bankowy  Giełdy  Rynek pracy  Nieruchomości  Surowce  Gaz ziemny  Media  Technologie  Przemysł samochodowy 
 OrganizacjeNATO  OBWE  OPEC  ONZ  Al-Kaida  G-20  MFW  WNP  ASEAN  WTO 
 PaństwaNiemcy  Francja  Izrael  USA  Wielka Brytania  Indie  Chiny  Rosja  Irlandia  Ukraina  Turcja  Hiszpania  Brazylia  Iran  Sudan  Włochy  Afganistan  Gruzja  Informacje dla wyjeżdżających 
 Po godzinachRecenzje  Film  Wywiady  Książka 
 RegionyUnia Europejska  Bałkany  Afryka  Bliski Wschód  Daleki Wschód  Kaukaz  Azja  Darfur  Krym  Kaszmir 
 StylSavoir vivre 
 Unia EuropejskaSłownik UE  Komisja  Prezydencja  Strefa Euro  Traktat lizboński  Strefa Schengen  Partnerstwo Wschodnie  Europejska Polityka Sąsiedztwa 
Zaloguj sie
         
     
SERWIS SPECJALNY
Dyplomacja_specjalny