Inwestea Konsultea Wschod24 Afryka24 Pe24
Strona główna
Kłopoty językowe z Euro 2012 na Ukrainie Drukuj Email
( 0 głosów)




IAR   
21.07.2010.
Jednym z największych problemów w przygotowaniach Ukrainy do Euro 2012 może stać się znajomość języków obcych. Wicepremier Borys Kolesnikow przyznaje, że język angielski powinno znać co najmniej 120 tysięcy osób obsługujących Mistrzostwa.
REKLAMA
Image
Państwa gospodarze Euro 2012: źródło wikipedia commons
Chodzi o lekarzy, strażaków, ratowników i milicjantów. Od września w miastach obwodowych mają rozpocząć się dla nich bezpłatne kursy angielskiego.
"Muszą się tak nauczyć języka, żeby go nie zapomnieli do 2012 roku" - zaznaczył Borys Kolesnikow.
W czasie wizyty w Doniecku wicepremier poinformował też, że udało się nadrobić zaległości w budowie miejscowego lotniska. Nowy terminal zostanie otwarty jesienią przyszłego roku. Borys Kolesnikow dodał, że nie ma żadnych problemów z finansowaniem inwestycji związanych z Euro 2012.
Rada Najwyższa w tym miesiącu zwolniła część hoteli z podatku dochodowego. Ma to pomóc w rozwiązaniu jednego z największych problemów przygotowań Ukrainy do Euro 2012, czyli braku infrastruktury hotelowej. Aby przyspieszyć organizację Mistrzostw, parlament zezwolił też na zakup towarów i usług związanych z Euro 2012 bez przetargów.
Drukuj Email
 
Powiązane tagi:

Panstwa:  Ukraina  
Wydarzenia:  Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012  
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...
Imię (wymagane)
Komentarz
Zaloguj lub zarejestruj się aby móc dodawać komentarze.

W trakcie nieformalnego spotkania Rady Europejskiej w Brukseli (23.05) przywódcy państw UE nie znaleźli porozumienia w sprawie środków koniecznych do osiągnięcia wzrostu gospodarczego w Europie.
więcej...
Unia Europejska zaskarżyła Argentynę przed Światową Organizacją Handlu (WTO), zarzucając krajowi z Ameryki Południowej stosowanie niedozwolonych ograniczeń w imporcie.
więcej...
Fala kryzysu finansowego, która w 2009 roku przelała się ze Stanów Zjednoczonych na kontynent europejski uderzyła w najsłabsze punkty gospodarek państw Unii Europejskiej, pogarszając sytuację w sektorze bankowym i/lub powodując zadłużenie finansów publicznych ponad progi...
więcej...
 AnalizySystemy polityczne  Imigracja  Cywilizacje  Konflikty  Ekologia  Terroryzm  Polityka zagraniczna  Dyplomacja  Emigracja  Separatyzm  Stosunki międzynarodowe 
 GospodarkaWaluty  Ropa naftowa  Sektor bankowy  Giełdy  Rynek pracy  Nieruchomości  Surowce  Gaz ziemny  Media  Technologie  Przemysł samochodowy 
 OrganizacjeNATO  OBWE  OPEC  ONZ  Al-Kaida  G-20  MFW  WNP  ASEAN  WTO 
 PaństwaNiemcy  Francja  Izrael  USA  Wielka Brytania  Indie  Chiny  Rosja  Irlandia  Ukraina  Turcja  Hiszpania  Brazylia  Iran  Sudan  Włochy  Afganistan  Gruzja  Informacje dla wyjeżdżających 
 Po godzinachRecenzje  Film  Wywiady  Książka 
 RegionyUnia Europejska  Bałkany  Afryka  Bliski Wschód  Daleki Wschód  Kaukaz  Azja  Darfur  Krym  Kaszmir 
 StylSavoir vivre 
 Unia EuropejskaSłownik UE  Komisja  Prezydencja  Strefa Euro  Traktat lizboński  Strefa Schengen  Partnerstwo Wschodnie  Europejska Polityka Sąsiedztwa 
Zaloguj sie
         
     
SERWIS SPECJALNY
Dyplomacja_specjalny